שיווק ברשתות חברתיות

שיווק בפייסבוק אחת הדרכים היעילות ביותר לפרסום! מעל למליארד משתמשים פעילים בפייסבוק! זהו נתון שלא ניתן לתאר אפילו את גודל ההשפעה שלו. אחת הרשתות הגדולות והמשפיעות כיום על הגולש הממוצע : אין ספור תכנים, מבצעים ועסקים אשר מתחרים על משבצת הפרסום בדף של הלקוחות הפוטנציאליים שלך!

הגולש הממוצע נכנס עשרות פעמים לעמוד הפייסבוק שלו, אשר לפניו מוצגות בכל פעם חדשות נוספות מעודכנות ורלוונטיות יותר עבורו. אולי זה בעצם סוד ההצלחה של פייסבוק. בזמנים בהם הכל זז מהר, מתחלף ומשתנה כל שנייה, הפייסבוק מספקת את הצורך המיידי.

מה המפרסמים מפספסים בפייסבוק

עם כל המידע והרצון הטוב של חברות רבות לפרסם בפייסבוק צריך להבין שלא כל עסק מתאים לשיווק בפייסבוק, צריך לזכור הפייסבוק היא רשת חברתית בראש ובראשונה. לכן, פרסום בפייסבוק אינו מתאים לכל אחד, ישנם תחומים פחות “סקסיים” בהם התוצאה תהיה מאכזבת למדי.

הרבה פעמים מתקשר אלינו לקוח המתעניין לשווק בפייסבוק, השאלה הראשונה שלנו היא, מהו תחום העיסוק שלך? מניסיוננו הרב אנחנו מנתבים את הלקוח למערכת השיווק שהכי תתאים לו על פי סוג העסק שברשותו. צריך להבין שבשונה מפלטפורמות פרסום אחרות כמו גוגל בפייסבוק אתה פוגש את הלקוח שלך בצורה אקראית.

הנראות של הדף שלך בפייסבוק

דף פייסבוק מעוצב הוא המפתח להצלחה בתחום השיווק בפייסבוק. דף שבנוי בצורה מאוד מושכת ימשוך אליו יותר גולשים, וזה בדוק! למעשה יש תמונת קאבר, שהיא התמונה הגדולה שמופיעה בראש העמוד, ולידה תמונת הפרופיל. תמונה קטנה יותר אשר בדרך כלל תכלול את תמונת הלוגו שלך. את תמונת הקאבר נעצב בהתאם לרוח העסק, ננסה להעביר מסר, אווירה, פרטי התקשרות ונמתג את הדף לעסק שלך על מנת למשוך את הגולשים אל הדף. בנוסף השימוש בתמונות מעוצבות וסרטונים בפוסטים הינו משמעותי להצלחת השיווק.

מה היתרון בשיווק בפייסבוק?

מערכת פייסבוק מאפשרת לנו לפלח את קהלי היעד שלך בצורה מאוד מדויקת, כך נדע לפרסם מוצרי תינוקות לאימהות לתינוקות מגיל מסוים, באזור מסוים ובגילאים תואמים. היכולת למקד את הקהל שלך בפייסבוק היא משמעותית וחשובה ביותר להצלחת השיווק.

כמה זה עולה לכם בסופו של דבר?

העלויות בשיווק בפייסבוק משתנות בהתאם להגדרת התקציב שלך, ככל שנשקיע יותר כסף כך תפוצת הפרסום תהיה גדולה יותר. כמובן שזה תלוי בהמון פרמטרים נוספים, כמו הפילוח של קהל היעד של המודעה ולאן נרצה שיגיע הגולש בסופו של דבר. ישנם תחומים שקשה יותר למקד אותם, על כן נצטרך לעשות אופטימיזציה לקמפיין בכל מספר ימים. חשוב להבין שכדי שנוכל לראות באמת תגובה משמעותית עלינו להשקיע תקציבים של 50 ₪ ליום פרסום ולעתים יותר.

שיווק בפייסבוק האם כל אחד יכול ?

הרבה פעמים אנו נתקלים בשאלה מדוע אני צריך שתנהלו לי את הדף? הרי אני יודע להעלות תמונה ולכתוב מלל, והתשובה מתחלקת למספר חלקים :

ראשית, לנהל דף פייסבוק בצורה איכותית הוא דבר שלוקח זמן, הכתיבה, המלל, העיצוב ועוד, צריכים להיות איכותיים ומניעים לפעולה.

שנית, פילוח קהל היעד בקמפיין ממומן הוא עניין למקצוענים. אם אתם לא יודעים לעשות זאת נכון, אתם עלולים לבזבז כמות כסף לא מעטה ולראות אפס תוצאות.

על כן החיסכון בזמן שלך לנהל את העסק שלך היא קריטית, כמו כן, כפי שציינו מערכת השיווק בפייסבוק דורשת ידע רב בניהולה. חשוב לדעת מהם החוקים של השיווק בפייסבוק וכיצד יש לפלח נכון את הקהל שלכם. האפשרויות לפרסם בפייסבוק הן רבות, ממודעות המניעות לפעולה ועד פרסום פוסט מקודם. על כן, חשוב להכיר ולדעת כיצד לעבוד עם המערכת על מנת להפיק ממנה את המירב.

מהן הסיבות העיקריות ששיווק בפייסבוק עולה על שיווק בגוגל בחלק מן המקרים?

1. ללא שתדעו פייסבוק יכולה לעקוב ולנתר את המידע שלכם, ולהציג לכם מודעות רלוונטיות מבלי שהתעניינתם ראשית במוצר כלשהו.

2. כמות המלל שניתן להזין למודעות בפייסבוק הוא רב יותר, ויכולול תמונה בדרך כלל. דבר שמאפשר לנו להניק יותר מידע מקיף על המוצר שלך.

3. עלויות, עלויות, עלויות, התקציבים שעליכם להשקיע בפרסום בפייסבוק הם משמעותית זולים יותר מאשר פרסום בגוגל!

4. השימוש בויזואליות בפוסטים הינה קריטית. היא מעבירה מסר מהיר לצופה, מכוונת אותו בצורה ברורה לפעולה. כמובן שהאפשרות להשתמש בסרטונים היא חסרת תקדים בתחום זה.

אתם מוזמנים לפנות אלינו ושמח להסביר לכם יותר על תחום השיווק המותאם ביותר לעסק שלכם!